Rozwój produkcji

Przez cały okres rozwoju firmy sukcesywnie unowocześniliśmy
zakłady produkcyjne i laboratoria, stawiając na jakość wytwarzanych
produktów. Wiele działań było również determinowanych zmianami
gospodarczymi w Polsce.

Początki Hasco-Lek S.A.

Po przemianie ustrojowej możliwe stało się produkowanie leków przez
prywatnych przedsiębiorców
, dzięki czemu mogliśmy przejść od produkcji
kosmetyków do wytwarzania produktów leczniczych. Powstały pierwsze
produkty, takie jak znany do dziś syrop Tussipini.
Przełom lat 1993/1994 to początek produkcji maści. Zwiększało się również
zatrudnienie pracowników, powstawały nowe laboratoria, otrzymywaliśmy
kolejne rejestry produktów.

Następny ważny rok 1997, wtedy część zakładu produkcyjnego przeniosła się na ul. Żmigrodzką do nowo wybudowanego obiektu produkcyjno-magazynowego. Został on wyposażony w nowoczesną linię ekstrakcyjną, urządzenia do produkcji syropów oraz ich konfekcjonowania w opakowania jednostkowe. Zakład znacznie wyprzedzał standardami ówczesne budownictwo oraz wyposażenie produkcyjne. Dzięki dodatkowej powierzchni powstały kolejne działy produkcji, magazyny oraz laboratoria.

Certyfikat GMP

Kamieniem milowym było uzyskanie w 2000 roku certyfikaty GMP.
Z sukcesem przeszliśmy pierwszy audyt przeprowadzony przez zagraniczne
instytucje i uzyskaliśmy pozytywną rekomendację w zakresie wytwarzania.
Dzięki temu mogliśmy rozpocząć szeroką współpracę z zagranicznymi
kontrahentami z krajów Unii Europejskiej.

Ten i inne certyfikaty w obszarze jakości uzyskiwaliśmy pomimo, że nie były
wymagane przez obowiązujące wtedy przepisy prawa w Polsce.
Nieobligatoryjnie podejmowaliśmy działania w zakresie wdrażania i
certyfikacji systemów zapewnienia jakości badań, systemu zarządzania
jakością wyrobów medycznych, zarządzania bezpieczeństwem żywności czy
audytowania zagranicznych dostawców produktów.

Rozpoczęcie produkcji
tabletek i kapsułek żelowych

Jednym z najbardziej przełomowych momentów rozwoju dla przedsiębiorstwa było rozpoczęcie produkcji tabletek w 2001 roku. Zakupiliśmy bardzo nowoczesny sprzęt, a także otworzyliśmy nową wspólną pakownię kapsułek i tabletek. W efekcie jeszcze bardziej rozwinęliśmy portfolio naszych produktów.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie produkcji kapsułek żelatynowych
miękkich metodą matrycową, którą zastosowaliśmy jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce.
Zastosowana metoda umożliwiła powtarzalność produkcji, a wyniku jej powstał produkt bardzo wysokiej jakości. Nowe rozwiązanie umożliwiło zamknięcie w kapsułce niemal każdej zawiesiny nie tylko olejowej, roztworów olejowych, ale również zawiesin i roztworów nieolejowych. Tak powstał m.in. antyhistaminowy Loratan. Jako pierwsi na świecie zamknęliśmy w kapsułce miękkiej loratandynę. Staliśmy się wówczas liderem na terenie Polski w produkcji kapsułek, otworzyło nam to również szerokie możliwości wejścia na rynki zagraniczne.

Zakład w Siechnicach

Otwarcie kolejnego zakładu w podwrocławskich Siechnicach było ogromnym
wyzwaniem. Przedsięwzięcie wiązało się z przeniesieniem wytwarzania
wszystkich produktów w formie płynnej z zakładu przy ul. Żmigrodzkiej.
Wymagało to wdrożenia i synchronizacji wielu rozwiązań i procesów, w tym
zmian rejestracyjnych produktów ze względu na nową lokalizację ich
wytwarzania. W Siechnicach od 2010 r. powstają syropy, zawiesiny, proszki
i maści lecznicze. Zakład również otrzymał certyfikat GMP. Inwestycja
zapewniła stabilną pracę wielu mieszkańcom gminy Siechnice i okolic.

Wysoka kultura jakości

Naszą firmę tworzą i zarządzają nią farmaceuci. To oni są źródłem trosk
i dbałości o jakość i zachowanie najwyższego standardu produktów. To właśnie
dlatego, każdy z nich jest dokładnie przebadany, aby był skuteczny
i bezpieczny dla pacjenta. Nasze produkty, także suplementy diety są
wytwarzane w standardach farmaceutycznych. Świadomość istoty przepisów,
procedur, dotyczących wytwarzania produktów jest wśród pracowników
bardzo wysoka. Ponadto od lat charakteryzuje nas ciągły rozwój w obszarze
jakości, a pomagają nam w tym bardzo dobrze wyposażone laboratoria oraz
wysoko wyspecjalizowani i zaangażowani pracownicy.

Naszą wysoką kulturę jakości podkreślają kontrahenci, instytucje audytujące
oraz dostawcy maszyn. Odwiedzając nasz zakłady zwracają uwagę na
niezwykłą dbałość pracowników o całe środowisko produkcyjne. Reklamacje
jakościowe to rzadkość.

Rozwój produkcji

Przez cały okres rozwoju firmy sukcesywnie unowocześniliśmy zakłady produkcyjne i laboratoria, stawiając na jakość wytwarzanych produktów. Wiele działań było również determinowanych zmianami gospodarczymi w Polsce.

Początki
Hasco-Lek S.A.

Po przemianie ustrojowej możliwe stało się produkowanie leków przez prywatnych przedsiębiorców, dzięki czemu mogliśmy przejść od produkcji kosmetyków do wytwarzania produktów leczniczych. Powstały pierwsze produkty, takie jak znany do dziś syrop Tussipini.
Przełom lat 1993/1994 to początek produkcji maści. Zwiększało się również zatrudnienie pracowników, powstawały nowe laboratoria, otrzymywaliśmy kolejne rejestry produktów.
Następny ważny rok 1997, wtedy część zakładu produkcyjnego przeniosła się na ul. Żmigrodzką do nowo wybudowanego obiektu produkcyjno-magazynowego. Został on wyposażony w nowoczesną linię ekstrakcyjną, urządzenia do produkcji syropów oraz ich konfekcjonowania w opakowania jednostkowe. Zakład znacznie wyprzedzał standardami ówczesne budownictwo oraz wyposażenie produkcyjne. Dzięki dodatkowej powierzchni powstały kolejne działy produkcji, magazyny oraz laboratoria.
Certyfikat GMP
Kamieniem milowym było uzyskanie w 2000 roku certyfikatu GMP. Z sukcesem przeszliśmy pierwszy audyt przeprowadzony przez zagraniczne instytucje i uzyskaliśmy pozytywną rekomendację w zakresie wytwarzania. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć szeroką współpracę z zagranicznymi kontrahentami z krajów Unii Europejskiej.
Ten i inne certyfikaty w obszarze jakości uzyskiwaliśmy pomimo, że nie były wymagane przez obowiązujące wtedy przepisy prawa w Polsce. Nieobligatoryjnie podejmowaliśmy działania w zakresie wdrażania i certyfikacji systemów zapewnienia jakości badań, systemu zarządzania jakością wyrobów medycznych, zarządzania bezpieczeństwem żywności czy audytowania zagranicznych dostawców produktów.
Rozpoczęcie produkcji tabletek i
kapsułek żelowych
Jednym z najbardziej przełomowych momentów rozwoju dla przedsiębiorstwa było rozpoczęcie produkcji tabletek w 2001 roku. Zakupiliśmy bardzo nowoczesny sprzęt, a także otworzyliśmy nową wspólną pakownię kapsułek i tabletek. W efekcie jeszcze bardziej rozwinęliśmy portfolio naszych produktów.
Kolejnym ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie produkcji kapsułek żelatynowych miękkich metodą matrycową, którą zastosowaliśmy jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce. Zastosowana metoda umożliwiła powtarzalność produkcji, a wyniku jej powstał produkt bardzo wysokiej jakości. Nowe rozwiązanie umożliwiło zamknięcie w kapsułce niemal każdej zawiesiny nie tylko olejowej, roztworów olejowych, ale również zawiesin i roztworów nieolejowych. Tak powstał m.in. antyhistaminowy Loratan. Jako pierwsi na świecie zamknęliśmy w kapsułce miękkiej loratadynę. Staliśmy się wówczas liderem na terenie Polski w produkcji kapsułek, otworzyło nam to również szerokie możliwości wejścia na rynki zagraniczne.

Zakład w Siechnicach

Otwarcie kolejnego zakładu w podwrocławskich Siechnicach było ogromnym wyzwaniem. Przedsięwzięcie wiązało się z przeniesieniem wytwarzania wszystkich produktów w formie płynnej z zakładu przy ul. Żmigrodzkiej. Wymagało to wdrożenia i synchronizacji wielu rozwiązań i procesów, w tym zmian rejestracyjnych produktów ze względu na nową lokalizację ich wytwarzania. W Siechnicach od 2010 r. powstają syropy, zawiesiny, proszki i maści lecznicze. Zakład również otrzymał certyfikat GMP. Inwestycja zapewniła stabilną pracę wielu mieszkańcom gminy Siechnice i okolic.
Wysoka kultura jakości
Naszą firmę tworzą i zarządzają nią farmaceuci. To oni są źródłem trosk i dbałości o jakość i zachowanie najwyższego standardu produktów. To właśnie dlatego, każdy z nich jest dokładnie przebadany, aby był skuteczny i bezpieczny dla pacjenta. Nasze produkty, także suplementy diety są wytwarzane w standardach farmaceutycznych. Świadomość istoty przepisów, procedur, dotyczących wytwarzania produktów jest wśród pracowników bardzo wysoka. Ponadto od lat charakteryzuje nas ciągły rozwój w obszarze jakości, a pomagają nam w tym bardzo dobrze wyposażone laboratoria oraz wysoko wyspecjalizowani i zaangażowani pracownicy.
Naszą wysoką kulturę jakości podkreślają kontrahenci, instytucje audytujące oraz dostawcy maszyn. Odwiedzając nasz zakłady zwracają uwagę na niezwykłą dbałość pracowników o całe środowisko produkcyjne. Reklamacje jakościowe to rzadkość.